BLOĞUMU ÖZLEMİŞİM;


Bu resmi pinterestte gördüm ve beni çok güzel anlattığı için de çok sevdim. Günlerimin özeti de diyebilirim bu resim içim. Penceremin kenarında oturdum, masamın üzerinde sürekli yazdım, okudum..

Ne çok zaman geçmiş buraya yazmayalı. Başlığa yazdığım gibi, evet gerçekten bloğumu özlemişim.. Günlerdir açamadım bloğumun sayfasını, hem yazamadım hem okuyamadım. Okuyamadım ama aklım hep o okuyamadığım bloglardaydı.. Meğer ne çok sevmişim takip ettiğim tüm blogları, vakit bulup okuyamamış hal-hatır soramamış olsam da, çoğu blog arkadaşımı sürekli düşündüm. Ve bu düşünmenin ve sevginin karşılıklı olduğunu görmek de ayrıca mutlu etti beni, çünkü benim merak edip düşündüğüm kişilerin de aynı şekilde beni merak edip düşündüklerini anlatan mesajlar aldım hep. Sevmek de sevilmek de güzel bir şey.. Sevginin sevmenin ortadan kalkmaya başladığı şu günlerde, her kötülüğün kaynağı olan sevgisizlik sarmışken etrafı, inadına daha çok sevmek gerekiyor bence, herkesi her şeyi..

Hep söylüyorum, blog yazmayı seviyorum ben. Ama son zamanlarda blog alemi de yavaş yavaş sosyal medya hesapları gibi olmaya başladı..Bu beni biraz üzüyor. Ben blogların soğuk ruhsuz instagrama dönüşmesini hiç istemiyorum. Gerçi bu kadar ara vermeme yazamayışıma bu engel değildi elbette, daha başka bir sebebim vardı. Ama bu da biraz geri adım atmama sebep oluyordu son zamanlarda. Yine de bu durumun beni blog yazmaktan soğutmasına izin vermek istemiyorum.


Düzenleme;
Şu yukarıda paylaştığım listeyi yapacağımı söylemiştim, hatta başlamıştım yapmaya ama sonra düşündüm de 30 gün üst üste her gün bir yayın paylaşarak, blog arkadaşlarımın "okuma listeleri"nde çok fazla kirliliğe sebep olacağım, o yüzden bunu bu blogta yapmaktan vazgeçtim. Bu ve buna benzer diğer listeleri not edebileceğim ayrı bir blogta toplarsam daha iyi olacak diye düşündüm. Böylelikle, hem arkadaşlarıma rahatsızlık vermeyecek hem de sadece liste yazanları takip etmem daha kolay olacaktır. Listeyi kaldırmadım, yine görüp yapmak isteyenler olabilir diye.


11 TEMMUZ 2018 / 15:50
18 yorum:

 1. İyi ki de yazdın, listemde yeni yazı koyduğunu görünce seviniyorum.. Günlük listeni de çok merak ediyorum, pinterestte görüp ne kadar güzel fikir demiştim.. Canlı canlı sende okuma fırsatı edinmiş olacağız sayende :)
  Kocaman sevgilerimle,
  günün güzel devam etsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ezgiii,
   çok merak ediyorum seni, hiç yazamadım ama aklım sendeydi hep, yeni yaşamında mutlu musun neler yapıyorsun, en kısa sürede geleceğim yanına bakacağım neler yaptığına.
   Listeyi ilk gördüğümde sevdim, cevaplayanları okumak da çok keyifliydi, ben de umarım diğerleri gibi yarım bırakmadan tamamlayabilirim, biraz boyumdan büyük bir işe kalkıştım ama bakalım nasıl olacak :)
   Sarıldım sana sım-sıkı.

   Sil
 2. Hoş geldin tekrar :) Yazılarınla neşele bizi :) Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen hafta sen geldin aklıma, bir arkadaşımla konuşurken senin gibi neşeli sevgiler dedi. Ama bunu ben ilk senden duyduğum için, hep seni çağrıştıracak bana :)
   Teşekkür ederiiim :)

   Sil
  2. Aaa bu çok ilginç bir bilgi :) Çünkü ben de daha önce "Neşeli sevgiler" diyen birini duymadım. Yoksa ben senin o arkadaşın mıyım? :)) Neşeli sevgilerle :)

   Sil
  3. Instagramda biri yazmış oradan okumuş sevmiş. Muhtemelen o yazan kişi de senden almıştır, ben öyle düşünüyorum :)
   Ayy ne güzel olurdu, o arkadaşım sen olsaydın, bence ben senden çok şey öğrenirdim ve birlikte yanyana kitap okurduk :)

   Sil
 3. Kendine has sade ancak derin bir rengi var bloğunun 😊 merak etmeye başlamıştım yazılarını hatta görünmüyor mu acaba diye listeme bakıyordum 😊😊adana dan sevgilerle yazıların için de şimdiden kalemine sağlık 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslııı💕
   Ne güzel yorum bu çok mutlu oldum🎈
   Ben de seni merak ettim, okuyamadım gelemedim yanına, baktım bugün neler yaptığına 😌
   Benden de kocaman sevgiler.

   Sil
 4. Ay Zeynep canımm yeniden seni yazarken görmek,blogundaki yazını okumak beni ne kadar mutlu etti anlatamam😍😊Aklım sendeydi,blogger arkadaşlarım uzun süre ortalarda görünmezlerse beni bir merak sarıyor.Iyi ki döndün iyi ki yazdın ve iyi ki varsın💕💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seni okumak da beni öyle mutlu ediyor işte ve asıl sen iyi ki varsın💕 Öyle başkasın öyle güzelsin ki, seni tanımak bana büyük bir hediye🎈

   Sil
 5. tekrar hoşgeldiniz o zaman.

  YanıtlaSil
 6. Zeynoooo hoşgeldiiiinnnn❤️Hiç gitme hep buralarda kal olur mu?😍Seni okumak bana iyi geliyor🙏🏻
  Bloglarda bi sessizlik var zaten çözemediğim tatsızız sanki böyle hepimiz🤷🏻‍♀️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın Büşra, bir hareket lazım bize, bir şey bulmalı :)
   Asıl sensin iyi gelen haberin yok. Teşekkür ederiiiim..

   Sil
 7. Ne güzel bir yazı olmuş, hoşgeldiniz, görsele ben de bayıldım, demek ki oldukça keyifli zaman geçirdiniz okuyup yazarak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :)
   Okumak yazmak her keyifsizliği yok eder zaten.

   Sil
 8. Seni tekrar buralarda görmek ne güzel ♥ Ben de yazmıyordum ne zamandır. Sen her gün bir yazı paylaşsan hiç de okuma listemizde görüntü kirliliği olmazdı. Keşke yazsan da okusam ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Sevda, ne güzelsin sen..
   Evet yazmıyorsun, ben hep bakıp durdum bloğuna, senin yeni yazını görmek beni hep mutlu ediyor 8 senedir olduğu gibi. Sen de hep yaz, ben de yazayım, daha çok seneler birlikte güzel anılar biriktirelim..

   Sil