MOTİFLEŞME ETKİNLİĞİ;


Mayıs ayının başında pek koşturmacalı ve ruhen yorucu geçen bir günümün sürprizi olmuştu bu şirin şeyler. Örgü Perisinin elinden çıkıp bahçemdeki ağacın dallarına konmuştu bu rengarenk motif. Bence blog aleminde olan ve bu satırlarımı okuyan herkes kimden bahsettiğimi hemen anlamıştır :) Çünkü hepimiz "örgü" denince aklımıza kimin geleceğini biliyoruz, onun örgülerini ezberledik, ona ait bir örgüyü de hemen ayırt eder olduk.

Ezgi'den bahsediyorum tabii. Bir "200 days of granny square" isimli proje başlatmıştı, ona katılanlar arasında bir motifleşme etkinliği oluşturdu sonrasında. Herkes birbirine bir motif örüp yolladı. Bana gönderen kişi de Ezgi olmuştu, daha duyduğum anda çok mutlu olup heyecanlanmıştım. Motifi elime aldığım günden beri bakışıp duruyoruz, gülümsüyorum mutlu oluyorum. Örme falan değil boyama bu resmen, öyle güzel ki anlatamam.


Bir de kart vardı tabii.. Kartları çok sevdiğimi biliyor,onun çektiği bahar fotoğraflarını çok sevdiğimi biliyor, Mart ayını çok sevdiğimi biliyor, bahar dallarını sevdiğimi biliyor ve hepsini bildiğini yazarak, kendi fotoğrafından oluşturduğu bu şirin kartı yolluyor bana.. Uzun bir süre bakıp gözlerim dolu dolu olmuştu, gerçi hala daha okudukça duygulanıyor mutlu oluyorum. Bir blog arkadaşlığı yapıyoruz ama birbirimizi ne güzel tanıyıp seviyoruz.. Bu arkadaşlıklar benim için bu yüzden çok çok değerli..


Bir de defter eklemiş bunların yanına.."güzel anılar biriktir" demiş.. kıyabilir miyim acaba yazmaya, öyle güzel ki o da.. Ve şu minicik iğdenlik..ah öyle sevimli ki.. Nasıl teşekkür edilir bilmiyorum, bir paketle beni bu kadar mutlu etti ya, bunun bir teşekkürü olur mu bilmiyorum hiç..

Şimdi de bloğunun yıldönümü olduğu için "Ezgissimo Sürpriz Kutusu adı altında bir paket hazırlıyormuş bizler için. Gerçi beni okuyan herkes Ezgi'yi de mutlaka tanıyor ve okuyor. O yüzden  bu haberi duymuşsunuzdur, ama ben yine de gözden kaçmıştır belki diye, buraya not etmek istiyorum. Eğer görmediyseniz katılmanız için.

Burada Ezgi gibi tanıdığım daha bir çok arkadaşım var; tanımış olduğum için kendimi şanslı saydığım ve mutlu olduğum..Bu blog mahallesinde, daha çok seneler böyle güzel arkadaşlıklar biriktirip, hep birlikte sağlıkla huzurla ve sevgiyle komşuluklarımızı devam ettirmeyi diliyorum.

14 MAYIS 2018 / 20:00

14 yorum:

 1. Küçük ama mutluluğu büyük şeyler bunlar güle güle kullan canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet kesinlikle öyle 😌
   Çok teşekkür ederim 💕🎈

   Sil
 2. Harika şeyler... İnsan bakınca bile mutlu oluyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle küçük şeylere bakıp mutlu olabilen insan sayısı ne kadar az şu zamanda..Oysa mutluluk bu kadar kolay işte, her şeyi bizler zorlaştırıyoruz.

   Sil
 3. ezgi de evet senin gibi cici zariflerden zateeen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya sana ne demeli Deep :) Sen herkesi sollarsın ki cicilikte zariflikte :)

   Sil
 4. Canım benim senin mutlu olmana vesile olduysa beni bin kat mutlu etti :) Örgüyü beğenmiş olmana da ayrıca sevindim :) Güzel günlerde, iyi şeyler hatırlayarak kullan inşallah

  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmem mi hiç, harikasın sen Ezgi..
   Ve senin elinin değdiği bir şeyi tutmak da öyle güzel ki.

   Benden de kocaman öpücükler.

   Sil
 5. Tığla bir şeyler örmek çok zevkli hele bu klasikleşmiş ve bu sene modaya bile girmiş motifler şahane.Birbirinize değerli bir anı bıraktığınız, güzel bir etkinlikmiş.İyi günlerde kullanılsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten öyle değerli bir etkinlik oldu, basit gibi görünüyor ama hiç öyle değil. Seneler boyu o motiflere bakıp neler hatırlayacağız her birimiz.
   Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 6. Merhaba :) Bir şey üretmek şahane! Hele ki bu üretim ruhtan ele, elden hayata dökülüyorsa... Böyle nice mutluluklar yaşamanı ve biriktirmeni diliyorum :) Bu arada Ezgi benim de çok sevdiğim blogger'lardan :) Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :)
   Ne güzel yazmışsın, kesinlikle öyle :) Ezgi'yi sevmemek mümkün mü :)

   Sil
 7. Harima olmus canim Tig isini en sonunda bende öğreneceğim❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnci merhaba, ben senin bu yorumunu hiç görmemişim kusura bakma lütfen.
   Tığ işi güzel bir terapi, öğrenmeni gerektirecek bir şeyi de yok hem, sen madem istiyorsun hemen eline bir tığ ve iplik al direk örmeye başlayacaksın zaten. Aa baktın olmuyor örülmüyor hemen, o zaman bana seslen birlikte oldururuz :)

   Sil