İSİMSİZ ÖYKÜMÜZ;Her şey Deep'in yazdığı bir öyküden sonra başladı. Şöyle bir fikir attı sevgili Berlin Berlin ortaya, Feride'nin de Deep'in de benim de çok hoşuma gitti. Fikir güzeldi ama başlama kısmı çok zordu, kim başlayacak nasıl başlayacak. Neyse ki Berlin Berlin bizi bu düşüncelerden kurtarıp başlangıcı o yaptı :) Bir öykü yazıyoruz, kısa bir kaç satır yazıp bırakıyoruz ve bir arkadaşımızı mimliyoruz. Sonra o arkadaş devam edip bir başkasını mimliyor. Mimleme nasıl olacak derseniz de, ilk yazı burada, katılmak isteyenler de BURAYA bir uğrayıp yorum olarak adını yazdırsın. Böylelikle kimleri mimleyeceğimizi oradan öğrenmiş olacağız.

Şimdilik 3 kişi yazmış oldu, benimle birlikte 4 oluyor. Korku ile başladı rüyaya uğradı, kedi girdi araya ve benim elime gelince ben de öykünün yolunu aşka çevirdim tabii :) Hayat yeterince zor ve yorucu bari öyküler masallar güzel olsun ama di mi :) Güzel şeyler olsun huzur olsun mutluluk olsun aşk olsun işte :)

Top bana ebemkuşağı ndan geldi, ben de tabii hemen Feride ye yolluyorum topu, yakala Feride.


Saçları terden yüzüne yapışmış, gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş, koşmaktan dizlerinde derman kalmamış bir şekilde, sokağın büyük caddeye açılan köşesinden ana yola fırladı. Zifiri karanlıkta bir arabaya rast gelme umuduyla koşmaya devam etti. Yolun karşı tarafında beliren ışığa biraz daha yaklaştığında, birinin kendine doğru geldiğini ve fısıldayarak "Öykü" diye çağırdığını duydu. 

Öykü, Öykü, Öykü, fısıldamaların şiddeti arttı, Öykü, kızım, hadi uyan, uyansana, hadi kızım, sabah oldu, okuluna geç kalacaksın, uyan. Bir sıçramayla uyandı, ah anne, sen miydin beni çağıran, ne işin vardı ışığın altında? Ne ışığı yavrum, kabus mu görüyordun sen, sana kaç defa dedim, uykudan önce gerilimli filmler izleme diye, hadi kalk artık, bir duş al, portakal suyunu iç ve dersine yetiş.

Neyse ki rüyaymış dedi Öykü. Derin bir nefes aldı. Sonra kalkıp lavaboya gitti. Yüzüne çırptığı suyla kendine geldi. Annesi içeriden iki lokma birşeyler ye diye sesleniyordu. Geç kaldım anne diye odasına gidip aceleyle giyindi. Annesine bir öpücük gönderip masanın üzerinde duran bir bardak sütü içtikten sonra kendini dışarı attı. Hızlı adımlarla ışıklara geldi.

Tam caddeden karşıya geçmeye hazırlanırken acı bir fren sesi duydu. Bir an geceki rüyanın etkisiyle arabanın kendisine çarptığını zannedip gözlerini kapattı. Sonra kendine gelip gözlerini açtığında yerde yatan bir kedi yavrusu gördü. Hemen kediyi kucağına aldı. Neyse ki birkaç ufak çizikten başka görünür bir yarası yoktu kediciğin. İlk dersi kaçırmıştı zaten. Eve dönüp annemden mi yardım istesem yoksa veterinere mi görürsem diye ikilemde kaldı Öykü.


Ama kısa sürede toparladı kafasını. Düşünmesine gerek yoktu ki, ne yapacağını o çok iyi biliyordu. Yüzüne kocaman bir gülümseme yayıldı. İçinde kelebekler uçuşmaya ve kalbi hızlıca atmaya başladı. Çünkü aklına gelen fikir onu heyecanlandırmıştı. Eve dönüp annesinden yardım almayacaktı elbette, kediyi veterinere götürecekti. Her gün okuluna giderken yolunu uzatıp kliniğinin önünden geçtiği, "acaba karşılaşır mıyım" düşüncesi ile kapısının önünde oyalandığı, aşık olduğu veterinere götürecekti kediyi. O veterineri de ilk, arkadaşının kedisini götürdüklerinde görmüştü..Zaten o anda da aşık olmuştu. Ondan sonra sürekli oraya gitmek için bahaneler buluyordu. Hatta veteriner onu geçen hafta kapısının önünden geçerken görünce içeri kahve içmeye çağırmıştı. Öykü o günden sonra daha çok görmek istiyordu veterineri. Hakkında bütün bilgiye sahipti.. Öykü daha üniversite 4. sınıftaydı, veteriner ile aralarında 3 yaş vardı...35 yorum:

 1. Feride'nin bloğunu yazabilir misiniz :) Takipçi olalım bizler de. ayrıca elinize sağlıkk:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılı zaten, turuncu Feride yazısına tıklarsanız direk bloğuna gidebilirsiniz :)
   Teşekkür ederiiim :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Sen de katıldın mı? Katılmış ol lütfen 🤗

   Sil
 3. Çok güzel gidiyor böyle. Demek Öykü veterinere aşıkmış.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy evet, iyi ki o kedi çıkmış karşısına, veterineri görmek için bahane arıyordu çünkü 🙈
   Ama inşallah aşkı da karşılıklıdır, ayy öyle olsun 💕

   Sil
 4. Supeeeerrrr😁heyecan yaptım resmen..nasıl da aşk çıktı ortaya😍💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet, aşk çıktı :)) Gerçi Deep'in niyeti biraz kötüymüş gerilim korku seri katiller falan çıkaracakmış ama neyse ki vazgeçmiş de aşk çıkabilmiş oldu ortaya :) Korku gerilimi biz normal hayatta zaten hep yaşıyoruz, öykümüz bari aşklı sevgili olsun :) Gerçi bak bu aşkı da yok ederiz biz kısa sürede görürsün :))

   Sil
 5. Çok güzel olmuş. Tek elden çıksaydı bu öykü, bu kadar güzel olmazdı. Tebrikler🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin sayende oynuyoruz bu oyunu çok teşekkür ederiz🤗 Elimizde güzel bir anı kalacak 🎈

   Sil
  2. Güzel oluyor gerçekten😊

   Sil
 6. Vay vav şahane olmuş vallahi👏❤😊 heyecanlandım şimdi bakalım nasıl bir yol olacak bu öykü 😊hadi bakalım bekliyoruz 😊❤sevgiler canım benim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok heyecanlı bir şey çıkıyor ortaya, birleşince ne güzel şeyler oluyor değil mi🤗
   Sen de katıl, bir parçası ol😊
   💕

   Sil
 7. Çok teşekkür ederim beni mimlediğin için. En kısa sürede bu güzel aşk öyküsüne bir devam yazacağım :) Çok iyi fikir oldu di mi ama :D
  Bu arada çok güzel çevirmişsin aşk öyküsüne :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi bakalım sen nereye götüreceksin merakla bekliyorum 😊
   Çok güzel oldu bu fikir, hep birlikte oyun oynuyoruz 🤗
   Aşk olsun tabii 💕

   Sil
  2. Yaptım, yaptım, ben de topu Yıldız'a attım :)

   Sil
  3. Çok güzel oldu çoook🤗
   Şimdi gözler Yıldız'da 😌

   Sil
 8. ha haaaa eveeeet biliyoduuuum böle bişiler düşüneceğiniiii amaaaaa çok tatlı bir buluş olmuş veterineri çok iyi düşünmüşsün yaaaa, kedi ve veteriner, eveeeet, çok da tutarlı oldu ayrıca öyküüüüü :) valla bravoooo sanaaaa, aşk olmadan olur mu de mi amaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kedi iyi çıktı ortaya, senden sonra aşka çevrilmezdi ama kediden sonra kolay oldu🙈
   Aşk olmadan olur mu hiiç, bir de böyle güzel bir ismi varken kızın 😊 Ayy ama inşallah karşılıksız aşk değildir de kısa sürede kurduğum aşk ölmüş olmaz hah haaa 😂

   Sil
 9. Süper fikirmiş :) Zevkle okudum :) Bakalım aşk karşılıklı mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yaa, birlik olunca böyle şeyler çıkıyor ortaya ne güzel oluyor 😊 Karşılıklı olsun yaa 💕

   Sil
 10. Buram buram aşk en sevdiğim. Devamını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet ben de pek severim😌
   Ama inşallah kaybolmaz bu koku, bakalım 🤗
   Sen de katıl lütfen, Berlin'e bir uğra 😊

   Sil
 11. Olaya aşk karıştı.Aşksız olmaz ama di mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmaz olmaz, her şeyi güzelleştirdiği gibi öykümüzü de güzelleştirsin aşk :)

   Sil
 12. yüzümde kocamaannn bir gülümsemeyle okudum muazzam olmuş ya ilk yazan kişi hiç dermiydi ki böyle devam edicek :D çok güzel olmuş zamanım olsaydı bende katılırdım :) emeğinize sağlık devamını merak ediyorum :D

  sevgilerimlee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen şimdi kendi öykünü yazıyorsun, bu zor ve vakitsiz günlerin geçecek sonra her şeye katılacaksın keyifle :)

   Sil
 13. Çok güzel gidiyor Öykü'nün öyküsü. Deep'e espri olsun diye 'Öykü'nün kısa öyküsü' olsun adı demiştim. Ama bu öykü uzun ve çok güzel olacak görünüyor :) Ve sanırım tanışmalara da vesile vesile oluyor ;) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :)
   Evet evet, Öykü sayesinde yeni bloglara merhaba demiş oluyoruz, çok da güzel oluyor :)

   Sil
 14. Merhabalar yazınız son derece başarılı,blog dünyasında yeniyim hepinizi davet edip bloglarıma bakmanızı rica ederim. Bu arada sizi GFC den takibe aldım banada beklerim.
  cagdasipekk.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Çağdaş, gelip bakacağım bloğuna.

   Sil
 15. Hava da aşk kokusu var:)) Çok güzel ilerliyor öykü,kalemine sağlık Zeynepcim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşk olmadan olmaz dedim, ben çıkardım ortaya umarım kötü sonla bitmez bu aşk :)
   Çok teşekkür ederim, sen de yazdırmışsın adını, yazdırmasaydın kesin ben yazdırırdım ki, sen de olmalısın bu öykünün içinde, usta olarak hem de :) Bu öykünün de senin kitabının da bitmiş halini okuyalım kısa zamanda :)

   Sil
 16. Aşk konusunu çok iyi düşünmüşsünüz. Bu arada kahramanımızın kimliği hakkında da bilgi edindik. Çok iyi oldu.:)
  Kaleminize sağlık İncirli Kurabiye :)

  YanıtlaSil
 17. deepten geldim kaleminize sağlık


  www.yazimbari.com

  YanıtlaSil