Kahvaltı mutluluktur;Öyle hiç; "yazmak istiyorum yazamıyorum" ya da "bundan sonra hep yazacağım" gibi şeyler söylemeyeceğim artık, direk yazmak istediğim konuyu yazacağım...

Önemli günler önemli davetler beni çok sıkar..
Sıradan olaylar benim için çok daha önemlidir. Tıpkı her gün yapılan kahvaltı gibi..
Doyamam.. her gün aynı saat, aynı kahvaltı takımları, aynı yiyecekler.. Ve aynı üyeler; Babam Annem Ablalarım...
Bıkmadım, bıkmam..
Ama özel bir yemek davetinden bıkarım sıkılırım işte, alışkanlıklarımdan vazgeçmem çok zor benim..

Hayat boyu her gün aynı saatte kahvaltı masamızı kurduk, bazen bahçemize, bazen balkonumuza bazen mutfak bazen de odamıza..Kurulan masanın yerleri ve üyeleri hep aynı, ufak tefek değişiklikler olabiliyordu sadece..
"Bakın, bu kahvaltı tabaklarımızı yeni aldım, bunlarla yiyeceğiz artık.."
"Bize gülmeyi unutturmasın diye şu gülen peçeteleri aldım kahvaltı masamız için"
gibi değişiklikler olabiliyordu. Masa örtümüzü de yine sık sık değiştirebiliyorduk..Ama yine her gün olan bu sıradan olay benim için çok değerliydi..
Ve son günlerimizdeki bu sıradan olayımız bana diyor ki;
"Bu sıradanlığı yarın bir gün çok özleyeceksin ve ulaşamayacağın yerlere gelecek.."
Evet biliyorum.. maalesef o günlere ayak bastık bile.. Artık kahvaltı masalarımız eksik olacak belki de bu öğünü tamamen hayatımızdan çıkaracağız..

Öğle ve Akşam yemeği için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim ama kahvaltı mutluluktur.. Yani her kahvaltıda bir mutluluk payı var, mutlaka aramalı ve bulmalı..kahvaltılar mutluluğun çağrısıdır.. Ve ailece bir masanın etrafında toplanılmış kahvaltı saatlerinizin kıymetini bilin, yarın bir gün o değerli şeyin elinizden kaybolacağını hiç aklınızdan çıkarmayın..

Günlerden sonra ilk defa bu sabah tüm aile üyeleriyle eksiksiz  toplanabildiğimiz kahvaltı masamızın çiçeği bu rengarenk çiçeklerdi.. Bana; "iyi ki blog yazmışım da tanımışım" dedirten çok değerli Ablamın hediyesiydi.. Bu güzel günümüze de değer katmış oldu çiçeğim..Zeynep
24 OCAK 2017 / 13:5012 yorum:

 1. Kahvaltı benim asla vazgeçemeyeceğim en sevdiğim öğündür . :) Sabahın 8 inde bile kahvaltımı yapmadan evden çıkamıyorum :) Kahvaltısız olmaz . Keyifli bir yazıydı , elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Zehra :)
   Hep keyifle sağlıkla geçsin tüm kahvaltıların.

   Sil
 2. çok güzel yaaa, bahçede ve balkonda kahvaltı yapabilmek ne şans amaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, şu zamanda büyük bir lüks, ama her güzel şey sürekli devam etmiyor işte, o kötü :)

   Sil
 3. Ne güzel yazmışsınız. Elimizdekilerin kıymetini onları kaybetmeden bilmemiz gerekir. Değerli şeyler aslında hep gözümüzün önünde, yeter ki dikkatli bakalım. Çoğu insan rutini sıkıcı bulur. Hep aynı şey der geçer. Bence rutin çok kıymetlidir. Bir hayatımızın olduğunu gösterir. Her gün yapacak şeylerimizin olduğunu gösterir. O kahvaltı sofrası gibi, akşamları sabah yapacağım çayı düşünür mutlu olurum. İçim ısınır birden. Siz hep yazın. Sevdiğim eski blogurlarımdansınız. Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah merhaba, nasıl güzel bir yorum bu, çok teşekkür ederim.
   Siz de çok güzel açıklamışsınız, aynı duyguları aynı düşünceleri ve aynı mutlulukları yaşıyormuşuz demek ki, harika :)

   Sil
 4. kahvaltıyı bende çok severim hele kahvaltılıklar akşam yeniliyorsa onun tadı daha da bir başka :) birde bende şöyle bir olay var ordu halinde yesem de kişiler az gelir gözüme :) kalabalık olmalı sofralar :) yazın çok güzel olmuş kalemine sağlık sevgilerimlee :) (bolca kalp koydum say) :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat boyu kuracağın tüm sofraların hep kalabalık olsun, sevdiklerin hep yanında olsun inşallah.
   Kalplerini aldım, gülümsedim, teşekkür ederim :)

   Sil
 5. Zeynebim gece yatarken sabah yapacağım kahvaltıyı düşünüp mutlulukla uykuya dalmalarım var benim :) Ama en güzeli de eksiksiz maaile kahvaltıları. Allah ağzımızın tadını bozmasın. Bir de çiçeklerin çok güzel.
  Ve.... İyi ki geri döndün ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyoruuum, seninle bu konuda aynıyız :)
   Ah Sevda, en önemlisi de o zaten, eksiksiz toplanacağımız kahvaltılar..
   Çok teşekkür ederim, senin adını görmek eski günlere götürdü beni, duygulandım :)

   Sil
 6. "Kkahvaltı mutluluktur." Ne kadar doğru..:) Ailemizle ettiğimiz her kahvaltının değerini bilmemiz gerektiğini hatırlatman ve bu hoş, sevimli yazıyı yazman çok güzel oldu. Kalemine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, bazı şeylerin hiç bitmeyeceğini sanıp değerini bilemiyoruz maalesef.. Oysa her güzel şeyin bir sonu var öyle düşünerek her anın kıymetini bilmeliyiz.

   Sil