Bir kart ile mutlu olmak;


Kar yağar diye beklerken güneş gözümüzün içine baka-baka gülümsüyor bizlere. Hava karanlık ve kapalı olunca benim içim de kapanıyor, seviyorum güneşi ama bu defa da hastalıklardan kurtulamıyor mikroplardan temizlenemiyoruz.. Güneşi de gezerek değerlendirmek yerine evde oturup NaneLimon çayı eşliğinde pencereden izlemek zorunda kalabiliyoruz işte.
Herkesin şikayeti aynı, bir türlü geçemeyen mikrobik hastalıklar.. Doktorlar sebep olarak değişik-değişik şeyler söylüyor olsalar da, sebebi havadaki mikroplar işte. Bir de bağışıklık sistemimiz güçsüz ise hemen teslim oluyoruz hastalıklara. Keyif saatlerimize de kahve değil bitki çayları eşlik etmiş oluyor.


Tam biraz iyileşebilirim düşüncesi ile Nane Limonumu içip güneşin masada çizdiği şekilleri izleyerek gülümsediğim sırada postacı geldi. Gülümsemem iki katına çıktı. Kimden ne geldiğini bilmesem de, o postacıyı görmek hep mutluluk ve heyecan veriyor işte bana.
Tabii zarfı elime alır almaz mutluluğum daha çok arttı. Çünkü o zarf çoook uzaklardan ama çook sevdiğim bir blog arkadaşımdan gelmiş meğer.. Hemen açmaya çalışırken postacı "şu 2 zarf da size ait" dedi. Hepsini aldım karşıma oturttum. Uzun-uzun seyredip gülümsedim. Sonra içlerini açıp okumaya başladım..
Ah Yasemen, benim eski blog arkadaşlarımdan çok sevdiğim bir Masal Kahramanım.. Evet ben ona öyle diyorum.. Masal gibi işte onu okumak izlemek.. Her defasında içimi kıpır-kıpır yapar ona ait bir şeyleri okumak ve elimde tutmak. Her yılbaşı zamanı bana hiç aksatmadan kartımı yollar, bazen çok geç gelir bazen gelmez ama o hiç vazgeçmeden yollar bana. Benim ona yolladığım kartlar hiç ulaşmasa da, onun kartları kaybolmadan bana gelmenin bir yolunu buluyor hep.

Diğer kartlarım da yine uzaklardan gelmiş ve yine eski blog arkadaşlarımdan her ikisi de. Bir kart ile mutlu olur mu insan? Olur.. Hatta hastalık falan kalmaz, o kadar keyiflenir ve iyi olur ki ☺

Hep diyorum işte, blog alemi bir başka..diğer sosyal medya hesaplarına benzemiyor.. Sıcaklık var burada, sevgi ve samimiyet.. Öyle takipçi sayısıymış okunma sayısıymış onların hiç önemi yok, blog ortamına girdiysek o sıcacık sevgi dolu tüm insanlarla bir şekilde kesişmeye başlıyor yollarımız. Sonra da kopmamak üzere bir bağ oluşuyor aramızda. Hep çok değerli benim için blog ortamı.. Uzun bir zaman oldu bırakıp ara verdiğim, ama sanki hiç ara vermemiş gibi yine kaldığım yerden devam edebiliyorum. Blog yazmak da, okumak da hala çok fazla keyif veriyor bana ☺

Ve kart yollamayı almayı da çok seviyorum. Evet teknoloji çağında da yaşasak ben bundan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğim.


                                                                                                                                                               
Zeynep
26 OCAK 2018 / 15:5512 yorum:

 1. öncelikle Rabbim'den şâfi ismiyle şifa diliyorum senin için :)) ve evet benim gönül bahçemde ki bir konuya deyinmişsin..mektup,postacı amca vs. bende çok severim ve hakikatten böyle bir mutluluk yok :))
  bilmiyorum ne zamandır blogdasın zaten ben de yeniyim de dediğin gibi blog çok farklı bir yer :) ve bence burda ki insanlar seçilmiş kişiler yani ben öyle görüyorum :)
  resimdekiler de harika gözüküyorlar :) blogunu çok beğendim buradayım artık..sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gördüm o yazını, ne güzel bir fikirmiş o :)
   Adresini yolla bana, seninle de kart arkadaşlığı yapalım o zaman :)
   Teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Teknoloji ne kadar ilerlese de bu güzelliklerin yerini tutmuyor. Ne mutlu size.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tutmuyor, e-posta açmak zarfı açmak kadar heyecan veremiyor :)
   Teşekkür ederim :)

   Sil
 3. ne şirin kartlar öyle onlar. yasemen tanımıyom sanki ama diy miii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok şirinler :)
   Evet Deep çok emin değilim ama sanırım sen tanımıyorsun Yasemeni, hala yazıyor o hiç bırakmadı bloğunu. Etiketledim isminin üzerine, bak istersen.

   Sil
 4. sen eskilerdensin belli:):) Ne tatlı biloğun var sık sık geleceğim..Çok sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum benim bloğumdan daha tatlı ama, teşekkür ederiiim :)

   Sil
 5. İyi ki yazmaya devam ediyorsun, bir solukta okunuyorsun :) Günlük şeyler de olsa hep yaz. Başına kötü şeyler gelse de hep yaz. Yazdıkça güzelleşen insanlardansın sen de. Gelen yorumlara verdiğin cevaplar bile bunu yansıtıyor...
  Mektup zarfları ayrı güzelmiş... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazmak en büyük reçetedir benim için :)
   Tekrar güzel bir blog ortamının oluşmuş olmasını görmek de sevindirdi, çok güzel bloglar çıktı karşıma sen gibi mesela, iyi ki devam etmeye karar vermişim diyorum.
   Çok teşekkür ederim Feride :)

   Sil
 6. Ah Zeynepcim, kartin ulasmasina sevindim, ulasmadigini dusunmustum ama bloga geri donmene daha da cok sevindim :D Guzel sozlerin icin de cok tesekkur ederim, hep utandiriyorsun beni :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yasemen çok teşekkür ederim tekrar 🎈

   Sil